Misafir Kullanıcı

Misafir kullanıcı ne demektir?
Alıcılar, üye olmadan veya üye girişi yapmadan misafir kullanıcı olarak  vitrinde.net üzerinden alışveriş yapabilir. 

 

Misafir kullanıcıyım, siparişimin durumunu nasıl takip edeceğim?

Satın alma işleminden sonra sipariş takibi için gerekli bilgiler, e-posta adresinize gönderilir. Bu e-postada yer alan Tıklayınız linki üzerinden siparişinizle ilgili detaylı bilgiye ulaşıp işlem yapabilirsiniz. 

Sipariş Detayı linki üzerinden hangi işlemleri yapabilirim?
Alışveriş sonrasında misafir kullanıcıya gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linki üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz: 
- Sipariş onaylama 
- Sipariş İptali ve iptal talebi  
- İade ve değişim işlemleri
- Ürün yorumu 
- Kargo takibi 
- İptal/iade/değişim taleplerini geri alma 
- Sipariş onayı erteleme talebi 
Misafir kullanıcı olarak verdiğim siparişin iptal/iade/değişim işlemlerini yapabilecek miyim?

Alışverişten sonra misafir kullanıcıya gönderilen e-postadaki Tıklayınız linki üzerinden sipariş takip ekranına bağlanarak iptal/iade/değişim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Misafir kullanıcı olarak verdiğim siparişleri üye olduktan sonra hesabımda görebilecek miyim?

Alışveriş sonrasında e-posta adresinize gönderilen Tıklayınız linki üzerinden üyeliğinizi oluşturduğunuz zaman siparişiniz hesabınızla ilişkilendirilir. Misafir kullanıcı olarak verdiğiniz diğer siparişleri Hesabım sayfanızda göremezsiniz. 

Misafir kullanıcı olarak yapacağım alışverişte bir kısıtlama var mı?

Misafir kullanıcı olarak yapacağınız alışverişlerde herhangi bir sınır yoktur. Güvenliğiniz için 500 TL ve üstü alışverişlerin ödemesinde 3D zorunluluğu bulunur.  

Vitrinde.net ' de üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Vitrinde.net'da alışveriş yapabilmeniz için  üye olmanıza gerek yoktur. İstediğiniz ürünü, Hızlı Al butonuna basarak üye olmadan satın alabilirsiniz. Misafir kullanıcı olarak verdiğiniz siparişi, size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden takip edebilirsiniz.

Vitrinde.net üyesi olanlar da misafir kullanıcı olarak alışveriş yapabilirler mi?

Üye olan kullanıcılar da üye girişi yapmadan misafir kullanıcı olarak alışveriş yapabilir.

Başka biri bana ait olan e-posta adresi ile alışveriş yapabilir mi?

Misafir kullanıcı olarak üye girişi yapılmadan alışveriş yapılabilir. Sipariş takibi için gerekli bilgiler, misafir kullanıcının girdiği e-posta adresine gönderilir. Bu nedenle eğer bir başka kullanıcı sizin e-posta adresiniz ile alışveriş yaptıysa e-posta adresinize gönderilen Sipariş Detayı linki üzerinden iptal işlemi yapabilirsiniz. 

Bu siparişi ben vermediysem ne yapacağım?

Farklı bir misafir kullanıcı, sipariş verirken yanlışlıkla size ait olan e-posta adresini girmiş olabilir. Eğer bu sipariş size ait değilse lütfen size gelen maili kopyalarak  destek@vitrinde.net adresine gönderiniz. 

Yeni Üye Rehberi

Birden fazla üyelik oluşturabilir miyim?

Vitrinde.net'de farklı e-posta adresleri ile birden fazla üyelik oluşturabilirsiniz. Aynı e-posta adresi ile sadece bir üyelik gerçekleştirebilirsiniz. 

Üyelik e-posta adresini değiştirebilir miyim ?

Üyelik mail adres değişikliği için  Hesabım menüsü - Kişisel Bilgilerniz - E-Posta alanına kullanmak istediğiniz yeni adresinizi yazarak bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Üyelik için yaş sınırı var mı?

18 yaşından büyük olan ve Üyelik Sözleşmesi'ni kabul eden herkes,  vitrinde.net'e üye olabilir. 

Üyelik ücretli midir?

Vitrinde.net üyeliği ücretsizdir. Üyelik formunu doldurarak kolay ve güvenli bir şekilde siteye kaydolabilirsiniz.

Şifrede karakter sınırlaması var mı?

Şifreniz 6 - 15 karakter arası uzunlukta olmalı, harf ve rakam içermelidir.

Vitrinde.net'a nasıl üye olurum?
Vitrinde.net üyeliği ücretsizdir, üyelik formunu doldurarak siteye hemen kaydolabilirsiniz. Dilerseniz Facebook hesabınızla da siteye hızlıca giriş yapabilirsiniz.
Üye olmak için ana sayfanın sol üst köşesinde bulunan Üye Ol linkini tıklayın. Üyelik formunu doldurun. (Kırmızı işaretle belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)  Aktif olarak kullandığınız ve hemen kontrol edebileceğiniz bir e-posta adresi girin. Formu doldurduktan sonra Üye Ol butonuna basın. E-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı doğrulayın ve üyelik işleminizi tamamlayın. Tebrikler,  vitrinde.net üyelik işleminiz tamamlandı. 
 
Not:  vitrinde.net' a üyeyseniz ikinci kez kaydolmanıza gerek yoktur. Üye Girişi yap linkini tıklayınız.Şifremi Unuttum linkinden tekrar şifre talep edebilir, sonrasında sistemde kayıtlı olan bilgilerinizi değiştirerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. 
 
Not: Üyelik talebiniz alındıktan sonra gerekli olması halinde, iletişim bilgileriniz üzerinden sizinle irtibata geçebiliriz.
Üyelere sunulan avantajlar nelerdir?

Vitrinde.net özel kampanyalardan, indirim avantajlarından ve takip bölümü sayesinde beğendiğiniz  ürün ,markaları takip edebilir her türlü indirim yeni ürün hakkında bilgilendirili ayrıca ilgi alanınıza giren kategori ve mağazalarıda aynı şekilde takip edebilirsiniz. Ürün satın alırken mağazalar ile pazarlık yapabilirsiniz.

Hesabım menüsünden nelere ulaşabilirim?
Hesabım menüsünden  vitrinde.net ile ilgili işlemlerinize kolayca ulaşabilirsiniz. 
 
- Siparişinizin durumunuzu kontrol edebilirsiniz.  
- Satın aldığınız ürün için kargo takibi yapabilirsiniz.  
- Alışveriş yaptığınız mağazaya puan verebilir, ürünle ilgili yorum yazabilirsiniz. 
- İptal, değişim, iade talep edebilir, talebinizin durumunu takip edebilirsiniz. 
- İlgi alanlarızı seçerek size uygun ürünleri sunabiliriz
- Takip
Listeniz başlıklarından takibinizdeki marka/mağaza/ürün/kategorileri görebilirsiniz
- Uzmanlık Alanından Herhangi bir konuda uzmansanız vitrinde.net üyelerinin bu konuda sorduğu soruları cevaplamak isterseniz aşağıdaki uzmanlık alanlarından uzman olduğunuz konuyu seçebilir veya uzmanlıktan çıkmak isterseniz bu kısımdan iptal edebilirsiniz.

- Şifre, Teslimat Adresi gibi üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 
- Hem mağazalara hem de  vitrinde.net'a sorduğunuz tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.     
- Tüm sorularınız için Canlı Destek ekibimizden 7/24 yardım alabilirsiniz   
Üye olmadan da vitrinde.net'den alışveriş yapabilir miyim?

Misafir kullanıcı olarak üye olmadan  vitrinde.net'den alışveriş yapabilirsiniz. Siparişinizle ilgili bilgilerin size iletilmesi için bir e-posta adresi girmeniz istenir. Siparişinizi size gönderilen e-postalarla takip edebilirsiniz. 

Sipariş numaramı nereden bulabilirim?

Siparişinize ait detaylara üyelik girişi yaptıktan sonran hesabım menüsündeki siparişlerim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Yabancı uyruklu olanlar üye olabilir mi?

Yabancı uyruklu kişiler,  vitrinde.net ' e üye olabilir. Ancak ürün gönderimi, sadece yurt içi ve KKTC'deki adreslere yapılır.

Güvenlik İpuçları

İnternetten güvenle alışveriş yapmak için bu ipuçlarına göz atabilirsiniz.
- E-posta adresinizin şifresi ile  vitrinde.net üyelik şifrenizin aynı olmamasına dikkat edin.
- Şifrelerinizi ardışık sayı ve kolay tahmin edilebilecek şekilde belirlemeyin. Şifrenizi diğer kişilerle paylaşmayın.
- Kişisel olmayan bir bilgisayardan  vitrinde.net hesabınıza giriş yaptığınızda siteden çıkarken mutlaka Çıkış seçeneğini kullanın.
- Kablosuz ağ bağlantısı kuruyorsanız modem ayarlarınızı üzerinden bağlantınız için bir şifre belirleyin.
- Vitrinde.net şifre, kart bilgisi gibi bilgileri e-posta yoluyla talep etmez. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde  lütfen  destek@vitrinde.net üzerinden bize bilgi verin.
- Anti-virüs, casus yazılım ve güvenlik duvarı gibi yazılımlar kullanarak güvenliğinizi en üst düzeye taşıyın.

Uzman Üye

Neden Uzman Üyelik Var ?

Vitrinde.net olarak ürün almak isteyen ziyaretçilerimiz mağazaya soru sormak ve bu ürünü alan kişilerin yaptıkları yorumlar dışından 3. bir kişiden (uzmandan) yorum alabilmeleri için bu sistem kurulmuştur. Bu kısımda kendini belirli bir alanda Uzman olarak tanıtan kişiler sadece teknik bilgi verebilmektedir. Şu mağazadan veya şu ürünü al diye tavsiyede bulunamazlar .

Uzman Üye Ne demek ?

Uzman, belirli bir konuda ileri teknik ya da beceriye sahip kendini belli bir alanda özel olarak yetiştirmiş, belli bir işte, belli bir konuda üstün çalışmaları, geniş görüş ve bilgisi, becerisi olan kimselerdir. kendini belirli bir alanda Uzman olarak tanıtan üyelerimiz uzman olduğu alan için sorulan sorulara cevap verebilir .Bir başka alanda soru cevaplayamazlar ve  sadece teknik bilgi verebilmektedir.Şu mağazadan veya şu ürünü al diyemezler .Uzman üyelerden gerekli görüldüğü taktirde Uzmanlıklarını Belgelemeleri istenebilir.

Nasıl Uzman Üye Olunur ?

Vitrinde.net Hesabım Sayfasında Uzmanlı Alanları sayfasından Uzman Olduğunuz başlığı seçerek Ekle butonuna basarak eklemede bulunabilirsiniz. Eğer aradığınız Uzmanlık alanınız listede yok ise kendiniz ekleyebilirsiniz

Uzman Üyeye Nasıl Soru Sorulur ?

Ürün detay sayfasında MAĞAZAYA SORU SOR başlığının altından Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?  Sorunuzu Uzmana Sormak İçin Tıklayın linki sayesinde veya Anasayfadaki turuncu zeminde bulunan UZMAN linkine tıklanarak uzmana soru sorabilirsiniz

Uzman Üyelikten Nasıl Çıkılır?

Vitrinde.net Hesabım Sayfasında Uzmanlı Alanları sayfasından Uzman Olduğunuz başlıklardaki seçimi kaldırarak Ekle butonuna tıklayınız bu şekilde seçmiş olduğunuz başlıklardan uzman üyeliğiniz silinecektir.

Uzman Üyeyim Soruları Nasıl Göreceğim?

Vitrinde.net Hesabım Sayfasında  Uzmanlı Alanları sayfasından Uzman Olduğunuz başlığı seçerek Ekle butonuna tıkladığınızda Hesabım Sayfasında seçmiş olduğunuz alanlardaki soruları içeren Uzmanlık Soruları başlığı görülecektir .Cevap vermek istediğiniz soruya Yanıtla butonunu kullanarak cevap yazabilirsiniz.
 

Uzman Üyeliğin Şartları Varmı ?

    Uzman üyelilik gönüllük şartı vardır. V itrinde.net üzerinden herhangi bir ücret ödül vs. verilmez . Paylaşımlarından uzman üyelerin kendileri sorumludur. Vitrinde.net kesinlikle sorumlu değildir. İstenildiği taktirde uzmanlıkları belge ile ispatlamak zorundalar
 

Üyelik İşlemleri

Üye olurken verdiğim kişisel bilgilere başkaları ulaşabilir mi?

Üyelik ve kişisel bilgileriniz, Kullanıcı Sözleşmesi'nde belirtilen durumlar haricinde ve onayınız olmadan diğer üyeler ve üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. Üyelik Sözleşmesi'nde ve Gizlilik Politikası'nda haklarınızı daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Vitrinde.net müşteri hizmetlerine 7/24 hesabım sayfasındaki destek sistemi hattından ya da  destek@vitrinde.net adresinden ulaşabilirsiniz

Üyeliğimi mağaza üyeliğine nasıl çevirebilirim?

Satıcı ve alıcı üyelikleri birbirinden farklıdır.  vitrinde.net’de sadece ticari unvanı olan kurumlar, mağaza açabilir ve satış yapabilir. Mağaza açmak için  mgz.vitrinde.net adresinden üyelik formu doldurup gerekli evrakları sisteme yüklemeniz gerekir. 

Şifremi nasıl değiştiririm?

Hesabım sayfasındaki sol menüden Şifre Güncelle sekmesini tıklayıp yeni şifrenizi girebilirsiniz.
 Belirleyeceğiniz şifre;
 - En az 6, en fazla 15 karakterden oluşmalı.
 - !, @, $, %, ^, &, * karakterleri içermemeli. 
 - Sadece rakamlardan oluşmamalı.
 - Türkçe karakterler bulunmamalı.
 - Aynı karakterden art arda 3 veya daha fazlasını bulundurmamalıdır. 
 - Büyük, küçük harf hassasiyeti vardır. Caps Lock tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin. 

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üye girişi yaparken şifre alanının hemen altındaki Şifremi Unuttum linkini tıklayın. Açılan penceredeki kutuya siteye kaydolurken girdiğiniz e-posta adresinizi yazın ve Gönder butonuna basın. Şifre yenileme linki, e-posta adresinize gönderilecektir. Linki tıkladığınızda sizden yeni şifrenizi girmeniz istenecektir. 

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim?
Hesabım menüsündeki Üyelik Bilgilerim sayfasından değişiklik yapabilirsiniz. Yeni bilgilerinizi girdikten sonra Kaydet butonuna basmayı unutmayın. 

 

Reklam, tanıtım vs. e-postası alıyorum. İletişim izinlerini nasıl değiştirebilirim?
Vitrinde.net olarak size takip ettiğiniz marka/ürün/kategori veya mağazada herhangi bir değişiklik (yeni ürün -üründe indirim veya kampanya ) oluşması halinde günde 1 defa mail gönderilir.
Hesabım menüsündeki  Takip Listeniz başlığının altındaki sayfalarda bildirim almak istemediğiniz başlığı takip ten çıktığınız an size bildirim gelmeyecektir.
- Kargo bilgilerinin iletilmesi, sistemin doğru hatasız çalışması için iptal edilemez
 
Telefon bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Telefon bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki Üyelik Bilgilerim sayfasından değiştirebilirsiniz. 

Üyelik İptali

Hileli alışveriş nedir?
Vitrinde.net'da adil ve güvenli alışveriş ortamı oluşturmak için aşağıda belirtilen hileli işlemler kesinlikle yasaktır:
- Doğrudan alışveriş yapmak veya teşebbüs etme
 vitrinde.net'de mağaza ve müşterinin ürünü veya parayı doğrudan alıp vermesi yasaktır. 
- Hileli yollarla kredi kartı kullanma 
Site üzerinde her türlü kredi kartı sahtecilik ve kopyalama işlemlerinin yapılmaması için, mümkün olan tüm önlemler alınır. Bu yönde girişimde bulunanların tespiti halinde, haklarında gerekli her türlü hukuki ve cezai işlem başlatılacaktır. 
 vitrinde.net'da diğer üyelere zarar verebilecek kampanya oluşturmak yasaktır.
Kredi kartı dolandırıcılığı nedir?

Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, dolandırıcılık, teşekkül halinde kredi kartı dolandırıcılığı, bilişim sistemlerinin banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık nitelikli dolandırıcılık hileli davranışlar ile bir kimseyi aldatıp onun veya başkasının zararına olarak kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak.
 
 Kredi kartı sahteciliği çeşitli şekillerde görülebilir:
 - Başkasının kredi kartı bilgilerini kullanarak alışveriş yapmak.
 - Kendi veya başkasının kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini başkasına bildirmek.
 - Sahte kredi kartı kullanmak.
 - Mağaza ve müşterinin önceden anlaşıp alışveriş yapması veya tanıdıklar arası kredi kartı ile alışveriş yapmak.
 - Önceden anlaşılıp sadece tek bir firmanın kredi kartı sistemini kullanmak.
 - Kredi kartı firması veya organizasyon tarafından kanunlara aykırı kredi kartı kullanıldığının fark etmek.
 
 Kredi kartı dolandırıcılığı ile ilgili şikayet ve yakalanma durumunda;
 - Vitrinde.net tarafından ürünün gösterimi ve satışına son verilir.
 - Vitrinde.net tarafından üyelik iptal edilir.
 - Kayıt ücreti ve servis ücretinin geri iadesi yapılmaz.
 - Yetkililer tarafından soruşturma açılır.

Uzun süre siteye giriş yapmadım, üyeliğim silinir mi?
Uzun süre siteye giriş yapmayan kullanıcıların üyelikleri  dondurulmaz. Üye girişi yapıp hesaplarını tekrar kullanabilirler. 
Not: Şifrenizi unutmanız  durumunda tekrar talep edebilir, sonrasında dilerseniz sistemde kayıtlı olan bilgilerinizi değiştirerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Vitrinde.net, üyeliğimi iptal edebilir mi?

 Vitrinde.net' in belirttiği kuralların ihlal edilmesi durumunda üyeliğiniz askıya alınabilir veya iptal edilebilir. Üyelik Sözleşmesi'ni  inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir. 

Üyeliğimi iptal ettikten sonra tekrar siteye kaydolabilir miyim?

Üyelik iptal edildikten  sonra siteye tekrar  kaydolunabilir. Ancak yeni üyelikteki tüm süreçlerin yeniden yapılması gerekir. Daha önceki üyeliğe ait üyelik bilgileri, kuponların geri dönüşümü yoktur.

Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?
 Vitrinde.net üyeliğinizi, destek@vitrinde.net e mail atarak silinme talebinde bulunabilirsiniz. 
Hesabınızı bir süreliğine kullanmayacaksanız üyeliğinizi iptal etmenize gerek yok. Daha sonra alışverişe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  
Önemli Not: Tamamlanmamış siparişiniz varsa üyelik iptali gerçekleştirilemez.  
Üyeliğin durdurulma nedenleri nedir?
 vitrinde.net'de tüm üyeler, eşit ve güvenli alışveriş için belirli kurallara uymalıdır. İhlal durumlarından bazıları şöyledir;  
-  vitrinde.net dışında  satın alma işlemi gerçekleştirmek için mağazaya site dışında işlem gerçekleştirmeyi teklif etmek.  
- Kanunlara ve site kurallarına uygun olmayan davranışlar göstermek. 
- Mağazanın satışını sabote etmek amacıyla istenmeyen bir ürüne ödeme yapmak. 
- Yorum ve puanlama sistemlerini web sitesi dışı amaçlar için kullanmak. 
- Sürekli sipariş iptal ederek ipariş iptalini sürekli yaparak kasıtlı şekilde ticarete engel olmak 
- Farklı üyeliklerle kampanyalardan yararlanarak usulsüz kupon kullanımı yapmak. Alıcı Üyelik Sözleşmesini Gör

Mağaza

Mağaza Puanı nedir?

Mağazalar, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Bu puan, hem mağazanın sayfasında hem de mağazanın tüm ürün sayfalarında gösterilir. 

Mağaza ile nasıl irtibata geçebilirim?
Bir ürünü satın almadan önce aklınıza takılan tüm soruları mağazaya sorabilirsiniz. Sorunuzu mağazaya iletmek için; 
- Ürün sayfasının sağında Mağaza adının altındaki Mağazaya Soru Sor butonuna veya, 
- Ürün sayfasının altındaki Mağazaya Soru Sor sekmesiniden sorunuzu sorabilirsiniz.
- Mağaza sayfasından mağazaya soru sorabilirsiniz.
Sorunuzu yazdıktan sonra kimler tarafından görülebileceğini, "Sadece ben" veya "Herkese açık" seçeneklerinden birini seçerek belirliyorsunuz. 
Mağaza sorunuzu cevapladığında e posta ile size haber verilir. vitrinde.net de Hesabım menüsündeki Ürün Sorularım sayfasından sorduğunuz soruları ve gelen cevapları görebilirsiniz. 
Mağaza sorduğum soruya cevap vermedi?

Mağazalar, sorularınızı 24 saat içerisinde cevaplamaktadır. Bu süre geçtiyse ve cevap alamadıysanız 7/24 Hesabım sayfasından destek butonuna basarak yardım alabilirsiniz. 

Mağaza ürünü vitrinde.net üzerinden değil, doğrudan kendisinden satın almamı istiyor. Ne yapmalıyım?
Vitrinde.net, platform dışında yapılan alışverişler için sorumluluk taşımamaktadır ve doğrudan alışverişi yasaklamıştır. vitrinde.net de bu gibi durumlarla karşılaşırsanız Destek Sistemi aracılığıyla şikayette bulunabilirsiniz. İhlal durumu incelenip doğruluğu kanıtlanınca ürün sahibi ile ilgili gerekli işlemler, vitrinde.net tarafından gerçekleştirilir.   
 
Platform dışında (doğrudan) yapılan alışverişte;
- Mağazanın, çeşitli nedenlerle ürünün ücretini başka bir hesap numarasına almak isteyebilir.
- Mağazanın, alıcıyı başka bir bayiye yönlendirip oradan alışveriş yapmasını isteyebilir.
- Ürün soru ve cevap bölümünden; e-posta, telefon vb. araçlarla alıcıya veya mağazaya ulaşıp alışveriş yapmaya çalışabilir. 
 
Platform dışından (doğrudan) alışveriş neden önerilmez?
- Mağaza, ürünün ücretinin başka bir hesabına yatırılmasını isteyip ürünü göndermeyebilir. 
- Mağaza, ürünün ücretinin başka bir hesabına yatırılmasını isteyip hasarlı ürün gönderebilir.
- Alıcı, ürünü alıp almadığını söyleyebilir. 
- Alıcı, ürünü alıp ücretini göndermeyebilir. 
- Mağaza veya alıcı, alışveriş esnasında irtibatı kesip kaçabilir. 
 
Doğrudan alışveriş şikayeti ve yakalanma durumunda;
- O ürünün satışı yasaklanır. 
- Kayıt ücreti ve servis ücreti geri iade edilmez. 
- vitrinde.net tarafından üyelik iptal edilebilir.
Mağazaya sorduğum soruyu nasıl görebilirim?

Vitrinde.net de Hesabım menüsündeki Mesajlar sayfasından mağazalara sorduğunuz soruları ve gelen cevapları görebilirsiniz.

Taciz edici mesajlar vb. yazıları nasıl şikayet edebilirim?

Vitrinde.net de uygun olmayan yazılarla karşılaşırsanız Hesabım sayfasından Destek Sistemi butonuna basarak şikayette bulunabilirsiniz. İhlal durumu incelenip doğruluğu kanıtlanınca ürün veya yazının sahibiyle ilgili gerekli işlemler vitrinde.net tarafından gerçekleştirilecektir.

Yasal olmayan veya kural dışı satış yapan mağazaları nasıl şikayet edebilirim?
Yasal olmayan ürünler, kurallara aykırı yazılar ve adil bir şekilde ticaret yapmayan mağazalar görürseniz;
- destek@vitrinde.net mail adresinden mağazayı ve ürün bilgilerini iletip şikayet nedenini açıklayın. 
- İhlal durumu incelenip gerekli işlemler vitrinde.net tarafından gerçekleştirilecektir.
Yasal olmayan veya kural dışı satış yapan mağazaları nasıl şikayet edebilirim?
Yasal olmayan ürünler, kurallara aykırı yazılar ve adil bir şekilde ticaret yapmayan mağazalar görürseniz;
- Hesabım sayfasının sol alt tarafında bulunan Destek Sistemi üzerinden şikayette bulunabilirsiniz 
- Destek Sisteminde mağazayı ve ürün bilgilerini iletip şikayet nedenini açıklayın. 
- İhlal durumu incelenip gerekli işlemler Vitrinde.net tarafından gerçekleştirilecektir

Ürün Arama

Ürün araması nasıl yapılır?
Vitrinde.net de sayfaların en üstünde yer alan arama kutusuna, ürünle ilgili anahtar kelimeleri yazdıktan sonra Ara butonuna basarak site içinde arama yapabilirsiniz. 
Ürüne kategorisinden de ulaşabilirsiniz. Tüm Kategoriler başlığından ana kategorileri ve alt kategorilerini tıklayarak ilerleyebilirsiniz.    Arama sonuç sayfalarında, aradığınız kritere uygun ürünleri liste halinde görebilirsiniz. Sol taraftaki filtreleri (kategori, marka, fiyat aralığı, kargo ücreti vs.) kullanarak belli kriterlere göre arama yapabilirsiniz.
Anahtar kelime ile veya kategorileri dolaşarak yapılan aramalarda çok sayıda sonuca ulaşılabilir. Sonuç sayfasında sağ üst kısımda yer alan "Sırala" alanından sonuçları belirli kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Fiyatına (en düşükten en yükseğe veya tam tersi), satış miktarına, yorum sayısına, ürün notuna veya satıcının Mağaza Puanına göre ürünleri listeleyebilirsiniz. 
Arama sonuçlarını,  sağ üst kısımda yer alan "Görünüm" alanından liste veya katalog seçenekleri standart veya alt alta görünümlü listelemeyi kullanabilirsiniz.
Ürün hakkında nasıl detaylı bilgi alabilirim?

Ürün detay sayfasından o ürünle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: Ürün özellikleri, kargo ücretini kimin ödeyeceği, mağazanın diğer ürünleri, taksit seçenekleri vs. Ürün ve mağaza  yorumları, ürünü satın alan vitrinde.net üyeleri tarafından yazılır. Alışverişlerinizde, daha önce ürünü satın almış üyelerin yorumlarından faydalanabilirsiniz. Ürünle ilgili sorularınızı, ürün sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazaya iletebilirsiniz. 

Akıllı Sıralama nedir?

Akıllı sıralama ile arama sonuçları birçok farklı kritere göre değerlendirip sıraya koyulur. Böylece kullanıcılar için en uygun olan ürünler üst sıralara yerleştirilir. Örneğin ücretsiz kargo özelliğiyle satışa sunulan ürünler, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar. Aynı şekilde Mağaza puanı daha yüksek olan mağazaların ürünleri de üst sıralarda görünür.

Ürünlerin orijinalliği ve garanti durumu hakkında bilgi alabilir miyim?
Vitrinde.net de mağazalardan satın aldığınız ürünler, satıcı firmaların garantisi kapsamında ve sorumluluğundadır. Garanti belgesinde yer alan irtibat numarasından firmayla irtibata geçerek garanti durumunu sorgulatabilirsiniz. 
Sahte ve taklit ürünlerin satışını engellemek için destek@vitrinde.net 'e yazabilirsiniz  vitrinde.net, fikri mülkiyet ve telif hakları konusunda markalara %100 destek verir.
İkinci el ürün satışı yapılmakta mıdır?

Vitrinde.net’de ikinci el ürün satışı yasaktır, bazı ürün gruplarında yenilenmiş ürün satışı yapılabilmektedir. Bu ürünler, mağazalar tarafından ürün detay sayfasında açıkça belirtilmektedir.

Takip

Takip Sistemi Nedir ?

Takip sistemi seçmiş olduğunuz ürün/marka/kategori/mağaza başlıklarının herhangi birinde değişiklik (yeni ürün eklenmesi - ürün fiyatında değişiklik - kampanya veya yeni bir mağazanın o kategori , ürünü , markayı satmaya başlaması ... ) olması halinde size bildirim gönderilir.

Takibe Nasıl Ürün Eklenir?

Ürün detay sayfasında Ürünün adının altından Ürünü Takip Et  butonu ile ürünü Marka adının yanındaki Markayı Takip Et linki ile markayı takibinize alabilirsiniz . Mağaza sayfalarından Takip Et linki ile mağazayı takibe  ve ürün arama ve alt kategori sayfalarındaki sol sütundan kategori adının yanındaki kalp ikonları tıklanarak kategorileri takibe alabilirsiniz.
 Hesabım sayfasındaki Takip Önerileri başlığının altındaki önerilerden istenilen ürün/mağaza/kategori/mağazayı içinde bulunduğu kutu tıklanarak seçiminizi yapın sayfa sonundaki Bilgileri Kaydet butonunu tıklayınız bu şekilde belirlermiş olduğunuz ürün/marka/kategori/mağazayı takibe almış olursunuz

Takipten Nasıl Çıkarılır ?

Üye girişi yapılıktan sonra HESABIM da Takip Listeniz başlığının altındaki  Takip Ettiğiniz Markalar , Takip Ettiğiniz Ürünler ,Takip Ettiğiniz Mağazalar , Takip Ettiğiniz Kategori  alt başlıklardan istenilen tıklanılır Takipten Çıkar linkleri tıklandığı taktirde , takipten çıkartılırsınız artık bu ürün/marka/kategori/mağaza  için bildirim almazsınız

Satın Alma

"Hızlı Al" seçeneği ne demek?

İncelediğiniz ürün sayfasında  yer alan Hızlı AL butonuna basarak ürünü sepete atmadan direkt satın alabilirsiniz. Tek bir ürün satın alacaksanız Hemen Al ile kolay ve hızlıca alışveriş yaparsınız.

Nasıl ürün satın alırım?

Nasıl ürün satın alacağınızı adım adım görmek için Ürün Satın Alma Sürecini Gör

Ürün farklı fiyatlarla yeniden satışa sunulabilir mi?

Satın aldığınız ürünlerin fiyatları, Vitrinde.net tarafından değil, satıcı mağazalar tarafından belirlenir. Ürün fiyatlarındaki değişiklikler, mağazaların ücretlendirme politikası ve kampanya dönemleriyle ilgilidir. Bu nedenle aynı markaya ait, ancak farklı tarihlerde satışa sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları olabilir.  

Ürün indirimini sepette neden göremiyorum?

Anında indirim, sepette indirim gibi indirimleri ödeme sayfasında görebilirsiniz.

Ürünü satın almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
- Ürün detay sayfasını iyi inceleyin. Bu sayfada ürün özelliklerini, ürünü satışa sunan mağazanın puanını, kargo ücretini kimin ödeyeceğini, benzer ürünleri, taksit seçeneklerini, alışveriş sonrası bilgilerini (iade, değiştirme şartları vs.) ve ürün yorumlarını görebilirsiniz.  
- Mağaza bilgilerine göz atın. Mağaza Puanı, teslimat hızı ve kullanıcı yorumlarına bakarak daha güvenli alışveriş yaparsınız.
- Satın almayı düşündüğünüz ürünün benzerlerinin fiyatları ve özellikleri inceleyin.  
- Eğer ürünle ilgili aklınıza takılan bir şey varsa ürün detay sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak sorunuzu mağazaya iletebilirsiniz. 
Mağaza siparişimi reddetti?

Vitrinde.net’de ürün stok tedariği ve ürün gönderimleri mağazaların sorumluluğundadır, reddedilen siparişler mağaza puanını olumsuz etkilemektedir. Talep ettiğiniz ürünü; ürün arama sayfasından aratarak farklı mağazalardan tedarik edebilirsiniz. Ücret iadesi, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 gün içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Satın alma limiti ne demek?

Kampanyalı ürünlerden tüm kullanıcıların eşit miktarda faydalanabilmeleri için ürünü satışını yapan mağazalar ya da Vitrinde.net ürün satin alma adetine kısıtlama getirebilmektedir. Satın almak istediğiniz üründe bu uyarıyı alıyorsanız aynı üründen daha önce almış olabilirsiniz.

Hediye paketi yapıyor musunuz?

Hediye paketi imkanı veren mağazalar, ürün görselinin sağ tarafında bu seçeneği sunmaktadır, bu seçeneğin olmadığı bir mağazadan satın alma işlemi yapmak istiyorsanız yine ürün görselinin sağ tarafında bulunan Mağaza Soru Sor butonu üzerinden talebinizi mağazaya iletebilirsiniz.

Pazarlık

Hangi Ürünler Pazarlık Kapsamındadır?

Pazarlık yapılacak ürünler veya kategorilerde herhangi bir sınırlama yoktur.Bu kısımda mağazalar ürünlerini pazarlığa açmalarıdır pazarlığa açılan her ürün için pazarlık yapabilirsiniz.  Pazarlığa açılan ürünlerde ürün detay sayfasında pazarlık yap ikonu görülmektedir.

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Pazarlıkta Anlaşma Oldu Şimdi Ne Olacak?

Pazarlık sonucunda iki taraf ( satıcı ve alıcı ) bir anlaşmaya vardı ise ürünü satan mağaza 3 iş günü içinde alıcıya kod yollamak zorunda yollanan kod tıklandığı zaman otomatik olarak anlaşılan fiyat  üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Yollanan Kod satıcı mağazanın belirlediği gün kadar geçerlidir.

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Pazarlık Yaptığım Ürünleri Nerede Görebilirim ?

Hesabım sayfasından Pazarlılarınız başlığının altından ürünleri görebildiğiniz gibi pazarlığa bu kısımdan devam edebilirsiniz

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Pazarlık Sonucu Ürünü Almaktan Vazgeçebilirmiyim ?

Evet vazgeçebilirsiniz,Mağaza tarafından size yollanan kod tıklanarak ödeme yapmadıktan sonra direk vazgeçebilir eğer ürün için ödeme yaptıysanız İptal iade ve değişim başlıklarındaki bilgiler bu kısım içinde geçerlidir

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Aynı Ürün İçin İkinci Bir Pazarlık Yapabilirmiyim ?

İlk pazarlığınız sonuçlanmadan pazarlık yapamazsınız.

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Pazarlık sonucunda gelen kodun Süresi Doldu uyarısı alıyorum ?

Bu gibi durumda mağazanın pazarlık sonucunda size yollamış olduğu kodun süresi dolmuştur.Aynı ürün için tekrardan pazarlık yapınız

Pazarlık Süreci Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Ürün & Alışveriş Yorumu

Mağaza yorumu nedir?
Alıcılar, alışverişlerini tamamladıktan sonra mağazayla ilgili görüşlerini yorum yaparak diğer kullanıcılarla paylaşır. Mağaza Yorumunda alışveriş yaptığınız mağazayı bu 3 kritere göre olumlu veya olumsuz bir değerlendirirsiniz: 
- Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi.
- Mağaza ürün paketine özen göstermişti.
- Mağazanın iletişiminden memnun kaldım.
Ayrıca mağazayla ilgili düşüncelerinizi yazıp yoruma ekleyebilirsiniz. Diğer kullanıcılar, mağaza sayfasına geldiklerinde yapılan olumlu ve olumsuz yorumları okuyup alışveriş kararlarını buna göre verir. 
Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasında ürünün yanındaki Yorum Yap butonuna basarak ürün yorumu girebilirsiniz. 
Mağazalara neden yorum yapmalıyım?

Alıcılar, alışveriş yapmadan önce ürünle ve satıcı mağazayla ilgili yapılan yorumları okuyup ona göre karar veriyor. Siz de ürün satın aldığınız mağazayla ilgili görüşlerinizi, alışveriş deneyiminizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Böylece onlara alışverişlerinde yol gösterirsiniz.   

Nasıl yorum yazarım?
Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ilgili ürünün yanında yer alan Yorum Yap butonuna basarak yorum yazabilirsiniz. Yorum alanından hem mağaza hem de ürünle ilgili görüşlerinizi paylaşarak diğer kullanıcılara yardımcı olursunuz. Mağaza hakkında yaptığınız değerlendirme, mağazanın puanını etkiler.
Misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayın, ürünün yanındaki Yorum Yap butonuna basarak yorum yapabilirsiniz.
Ürün yorumu nedir?
Alıcılar, satın aldıkları ürünlerle ilgili görüşlerini, fotoğraflarını Ürün Yorumu olarak paylaşır. Yorum alıcının ürüne verdiği not, ürünle ilgili düşüncelerini ve fotoğraflarını içerir. Yorumlar aracılığıyla diğer kullanıcılara alışverişlerinde yol gösterirsiniz. 
Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasında ürünün yanındaki Yorum Yap butonuna basarak ürün yorumu girebilirsiniz. Eğer misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayarak yorum yapabilirsiniz.

Ödeme Güvenliği

3D Secure ile Vitrinde.net'de nasıl alışveriş yapılır?

 Vitrinde.net'den yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa ödeme sayfasında 3D Secure seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure neden güvenlidir?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin, yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen sms şifresiyle onaylaması gerekiyor. Yani kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, kart sahibine sms ile gelen şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa kredi kartı için kullanılan uygulamaya “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir. 

CVV2 veya CVC2 nedir?
Kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 veya CID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartınızın arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444′tür. 
CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır. Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. 
CVV (CVC2) Numaram silinmiş. Nereden bulabilirim?

CVV numaranızı bankanızdan öğrenebilirsiniz.

TC kimlik numarası yazılması neden zorunludur?

Ürünlerin faturasının adınıza kesilmesi ve kargonun doğru kişiye teslim edilmesi için alıcıların alışverişlerinde TC kimlik numarası yazması zorunludur.

Ödeme Seçenekleri

Kapıda ödeme var mı?

Hayır,  Vitrinde.net'da kapıda ödeme seçeneği yoktur. 

Banka kartıyla ödeme yapabilir miyim?

 Vitrinde.net'de 3D Secure seçeneğini kullanarak banka kartlarıyla güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. 

Birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapabilir miyim?

Ürün satın alması sırasında birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapamazsınız.Farklı kredi kartlarıyla tek bir ödeme yapılamaz.    

Kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Ödeme aşamasında kredi kartı bilgileri alanının altında Tüm taksit seçeneklerini gör linki bulunur. Bu linki tıklayıp farklı banka kartlarına uygulanan taksit seçeneklerini görebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra altta bankanıza özel taksit seçenekleri çıkar. İstediğiniz taksit seçeneğini tıklayıp ödemenizi yapabilirsiniz. 

Kredi kartı limitim yeterli ama taksitli ödeme yapamıyorum, neden?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre taksit sayısı 9 ayla sınırlıdır. Gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, kozmetik, ofis malzemeleri ve kuyumla ilgili harcamalarda ise taksit seçeneği yoktur. Beyaz eşya ve mobilya alışverişlerinde en fazla 12 ay, elektronik eşya alımlarında 3 ay, bilgisayar ve seyahat alımlarında 6 ay olarak uygulanır. 

Kredi kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?

 Vitrinde.net'de alışveriş yaparken kulandığınız karta ait  bilgiler,  Vitrinde.net'de saklanmaz. Bu nedenle kartınız bilginiz dışında kullanılamaz.

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra taksit sayısını değiştirebilir miyim?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra taksitlendirme seçeneği değiştirilemez. Eğer taksit sayısını değiştirmek istiyorsanız siparişi iptal edip tekrar satın alabilirsiniz. 

Mağaza siparişi onaylamadı, para iadesi ne zaman yapılır?

İade tutarı, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Mağaza siparişimi reddetti. Ücret iadesi ne zaman yapılır?

Ücret iadesi, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Hangi bankalara taksit yapılır?

Ödeme sayfasından taksit yapılan bankaları görebilirsiniz.

Nasıl taksitli alışveriş yaparım?

Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra alt tarafta bankanıza özel taksit seçenekleri çıkar. İstediğiniz taksit seçeneğini tıklayıp ödemenizi yapabilirsiniz. 

Nasıl ödeme yapacağım? 
Sepetim sayfasından satın almak istediğiniz ürünleri seçtikten sonra Satın Al butonuna basın.  (Eğer tek bir ürün satın alacaksanız ürün detay sayfasındaki Hızlı Al butonuna basabilirsiniz.) Siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresleri seçin veya yeni bir adres girin. Ödemeyi kredi kartı, banka kartı, sanal kart,  ile gerçekleştirebilirsiniz. Kart  bilgilerinizi girip eğer taksit yapılabilen ürünlerse taksit seçeneklerinden birini seçip alışverişinizi tamamlayın.  

 

 
Taksit işlemlerinde vade farkı alınır mı?

Vade farkı, bankanızın taksit seçeneklerine göre bankanız tarafından alınır. Ödeme sayfasında kart bilgilerini girdikten sonra çıkan taksit seçeneklerinden vade farkını görebilirsiniz.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Vitrinde.net’den yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, BKM Express ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Satın aldığım ürünün fiyatı düştü. Fiyat farkını almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünlerin fiyatları,  Vitrinde.net tarafından değil, satıcı mağazalar tarafından belirlenir. Ürün fiyatlarındaki değişiklikler, mağazaların ücretlendirme politikası ve kampanya dönemleriyle ilgilidir. Bu nedenle aynı markaya ait, ancak farklı tarihlerde satışa sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları olabilir. Ürünün fiyatının değişmesi durumunda  aradaki fark ödenmez. Değişmiş fiyatla ürünü satın almak istiyorsanız mevcut siparişinizi iptal edip tekrar satın almanızı rica ederiz.

Sipariş İşlemleri

Mağaza siparişi onaylamadı, para iadesi ne zaman yapılır?

İade tutarı, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Mevcut siparişlerimi nasıl görüntüleyebilirim?

 Vitrinde.net'e üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sekmesini tıklayın. Mevcut Sipariş sayfasından tüm siparişlerinizi görebilir, kargo takibi yapabilir ve iptal, iade, değişim talebinizi iletebilirsiniz. 

Mevcut siparişlerimin görüntülenmesini engelleyebilir miyim?

Siparişlerin görünmesini engelleyemezsiniz ancak sağ üstteki Listele alanından "Ay" seçimi yaparak önceki siparişleri gizleyebilirsiniz.

Faturam ulaşmadı, ne yapabilirim?

 Vitrinde.net'de sipariş verirken teslimat ve fatura adresi girmeniz istenir. Faturanın gönderileceği adres için teslimat adresinden farklı bir adres seçip seçmediğinizi kontrol edin. Eğer sorun adres seçiminden kaynaklanmıyorsa Ürün detay veya Mevcut Sipariş sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Hesabım menüsünü tıklayıp Destek Sistemi üzerinden yardım alabilirsiniz. 

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?
Siparişiniz onaylandığı halde ürün elinize ulaşmadıysa ürün sayfasında yer alan Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Mağazaya ulaşamıyorsanız  Vitrinde.net'e üye girişi yapıp Hesabım menüsüne tıklayıp yardım talebinde bulunabilirsiniz. 
Sipariş kargolandıysa gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Hesabım menüsündeki Tüm Siparişler sayfasından Kargo Firma Adı linkini tıklayarak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki veya Sipariş Detayı linkindeki Kargo Takip numarasıyla siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz.  
Siparişimdeki ürünler ayrı ayrı mı onaylanıyor?
Mağazaların ürünleri tedarik süreleri farklılık gösterir. Bu nedenle siparişinizdeki bazı ürünler daha kısa süre içinde onaylanıp kargolanabilir. 
Üye olarak alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından; misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp siparişinizdeki tüm ürünlerin durumunu görebilirsiniz. 
Siparişimle ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Vitrinde.net üyesi olarak alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından siparişinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
 Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden siparişinizim durumunu takip edebilirsiniz. 

Tamamlanan siparişe ürün ekleyebilir miyim?

Ödeme tamamlandıktan ve siparişiniz onaylandıktan sonra  ürün ekleyemezsiniz. Yeni ürün için tekrar sipariş vermeniz gerekir. 

Ödeme sırasında hata alıyorum?

Satın alma sırasında hata olmasının sebebi; kartınızın internet alışverişlerine açık olmaması, yeterli limitinizin bulunmaması, kartın son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da 3D şifrenizle ilgili olabileceği gibi farklı sebepleri olabilmektedir. Farklı bir kartla ödeme yapmayı deneyebilir ya da bankanızla görüşerek durumu iletebilirsiniz.

Ön bilgilendirme ve satış sözleşmesini indirebilir miyim?

Ön bilgilendirme ve satış sözleşmesini açtıktan sonra İndir butonuna basarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Siparişe nasıl onay veriyorum?
Üye olarak alışveriş yaptıysanız siparişe onay vermek için; Hesabım menüsündeki Tüm Siparişler sayfasından ürünün yanındaki Siparişi Onayla butonuna basmanız yeterli. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp bağlanılan sayfadan sipariş numarnızı girerek Tüm siparişler başlığının altından ürünün yanındaki Siparişi Onayla butonuna basmanız yeterli. 
Onayınızın ardından ürün bedeli, mağazanın hesabına aktarılır. Ürünü beğenmezseniz alışverişi tamamladıktan sonra iade veya değişim yapabilirsiniz. İade Sürecini Gör
Siparişi onayla butonu görünmüyor. Neden?

Teslim aldığınız üründe herhangi bir sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde ödemeye onay vermeniz gerekir. Bu süre sonunda ödemeye hâlâ onay vermediyseniz sistem tarafından size hatırlatma uyarısı gönderilir ve son 24 saat süreci başlatılır. Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ve ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü ve 24 saat içinde siparişi onaylamadıysanız sipariş sistem tarafından otomatik olarak onaylanır. Otomatik onaydan sonra Siparişi Onayla butonu ekranda gözükmez. Satın Alma Sürecini Gör

Onay sürecini ertelediğimde ne olacak?
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ertele butonuna bastığınızda sipariş onay süreci, 3 iş günü + 24 saat daha uzatılır. Bu süre içerisinde siparişinizi onayladığınızda alışveriş tamamlanır ve ürün bedeli, mağazaya aktarılır. Siparişi onaylamadığınızda sistem otomatik olarak onaylar.  
Misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp açılan sayfadaki Ertele butonuna basarak onay sürecini 3 iş günü + 24 saat uzatabilirsiniz. 
Nasıl yorum yazarım?
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ilgili ürünün yanında yer alan Yorum Yap butonuna basarak yorum yazabilirsiniz. Yorum alanından hem mağaza hem de ürünle ilgili görüşlerinizi paylaşarak diğer kullanıcılara yardımcı olursunuz. Mağaza hakkında yaptığınız değerlendirme, mağazanın puanını etkiler.
Misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayın, ürünün yanındaki Yorum Yap butonuna basarak yorum yapabilirsiniz.

İade

Ürünü nasıl iade edeceğim?
İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Tüm Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.
İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir. İade Sürecini Gör
Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?
Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. 
Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.
Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Mağaza iade için ek süre talep etti. Ne yapmam gerekiyor?
Ürün iade kargo bilgileri iletildikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp iade talebini sonuçlandırması için 3 iş günü + 24 saat süresi bulunuyor. Ürünü incelemek için zamana ihtiyaç duyması durumunda mağaza sizden ek süre talep edebilir. Ek süreye onay verdiğinizde ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekir. 
Not: Talep edilen ek süre iş günü olarak hesaplanır.
Mağaza ile iade konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, ne yapmam gerekir?

İade talebi oluştururken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz şekilde tamamladığınızdan emin olmanızı rica ediyoruz:

- İade talebinin Vitrinde.net üzerinden oluşturulması ve iadeye sebep olan konunun detaylandırılması,

- İade edilecek ürünün sistem tarafından verilen kampanya kodu kullanılarak mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmesi

- İadeye gönderilecek ürünün faturalı, eksiksiz ve hasar görmeyecek şekilde ambalajlanması,

- İade talebi oluşturulduktan sonra ürünün mağazaya ulaştırılması ve mağaza tarafından kontrol edilmesi için 3 iş günü +24 saat süre tanınmaktadır. Bu süre sonunda mağaza tarafından herhangi bir işlem yapılmayan talepler otomatik olarak ücret iadesine yönlendirilmektedir. 

Satılan ürünlere ait sorumluluk bizzat mağazalara ait olmakla birlikte, yukarıdaki tüm hususlara uyulmasına rağmen uyuşmazlığın devamı halinde Vitrinde.net tarafından gerekli tüm destek sağlanacaktır.

Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkün değildir.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyıunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?
Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. 
Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. 
Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün  değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. 
Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir. 
Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. 
İade sürecini başlatabilmek için üyeyseniz; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanında yer alan İade Et butonuna basarak talepte bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 
Ürün bilgilerinde

Mağaza, ürün detay sayfasında "İade Olmaz" diye yazdıysa bile tüketici haklarını göz önünde tutarak alıcının iade talebini almak zorunludur. İade Sürecini Gör

Ürün iade ederken mağazanın adresini nereden kontrol edebiliriz?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basın. Açılan sayfada "Henüz ürünü göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum" seçeneğini işaretleyip gerekli bilgileri girdikten sonra mağazanın iade adresi çıkar. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talebinizi oluşturabilir ve iade adres bilgilerini görebilirsiniz. 
Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı müşteri hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

Ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?
Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın sorgulama yapabilmesi için gerekir. 
İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talep ederken ilgili alana girmeniz gerekir. İade Sürecini Gör
Ürünün geldiği adres ile mağaza sahibinin iade için belirttiği adresin farklı olması durumunda ne yapmalıyım?
İade edilecek ürünü, mağazanın belirttiği iade adresine göndermeniz gerekir. Ürünün gönderildiği adresle iade edilecek adres birbirinden farklı olabilir. 
İade sürecini başlatabilmek için; 
- Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından İade Et butonuna basarak gerekli bilgileri girin. 
- Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak talepte bulunabilirsiniz.
Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkânsızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Daha detaylı bilgi için Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

İade başvurusu yaptım, iptal edebilir miyiz?
İade talebinizi iptal etmek için; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak talebinizi çekebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talebinizi iptal edebilirsiniz.     
İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur. 

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsünden Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basın. Açılan sayfada iade talep formunu doldurup iade adres bilgilerini alın. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderile e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 
İade talep ettim, nereden takip edebilirim?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iade talebinizi takip edebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden talebinizin durumunu görebilirsiniz. 
İadeyi iptal ettim, tekrar iade için başvurabilir miyim?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından tekrar iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 

Değişim

Ürünü nasıl değiştirebilirim?
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 
 
Değişim talebi oluşturup ürünü kampanya kodu ile birlikte kargo firmasına teslim edin.  
 
Talebi oluşturduktan sonra 3 gün içerisinde ürünü kargoya vererek sisteme kargo takip bilgisi girin. Takip numarası girilmediği takdirde değişim talebi iptal edilir. (Kampanya kodu ile yapılan gönderimlerde ürün kargoya verildikten sonra takip numarası sisteme otomatik olarak yansır.)
 
Kargo takip bilgisi sisteme girildikten sonra mağazanın talebe yanıt verme süresi 3 iş günü + 24 saattir. 
 
Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme yeni ürünü kargoya verir.
 
Değişecek ürünün takip numarası numarasını nereye yazmamız gerekiyor?
Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 
Değişim Şekli başlığından "Ürünü değişim için kargoya verdim" şıkkını seçip takip numarasını ve kargo firmasını girebilirsiniz. 
 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden Ürünü Değiştir butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz. 
Değişim başvurusunda bulundum fakat mağaza değişim onayı vermiyor. Ne yapabilirim?
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 
Değişim talebim için mağazayla nasıl irtibata geçebilirim?

Ürün sayfasındaki veya Sipariş Detayındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Değişim talebini iade olarak değiştirebilir miyim?
Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basın. Değişim talebinizi geri çektikten sonra iade talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 
Değişim talep etmiştim ama vazgeçtim. Ne yapmalıyım?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasına gidin. Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak değişim talebinizden vazgeçebilirsiniz. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 
Değişim yapıp ürünü alacağım, adresi nasıl değiştirebilirim?
Değişim talebinde bulunurken ürünü teslim almak istediğiniz adresi de belirtebilirsiniz. Hesabım menüsündeki Tüm Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Değişim Talebi formundaki açıklama alanına değişim sebebi ile birlikte ürünün gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden aynı işlemi yapabilirsiniz. 
 
Önemli Not: Değişim talep ettikten sonra adresinizi güncellemek için mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekir. Hesabım > TümSiparişlerim sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişim kurabilirsiniz. 
Değişim şekli nedir?

Vitrinde.net’de değişim talebinde bulunduğunuz ürün için 3 değişim tipi vardır. 

 
- Ürünü henüz kargoya vermedim. 
Değişim talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra çıkan kampanya kodunu, ürünle birlikte kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor.  
 
- Ürünü kapıda değiştirdim.
Bu seçenekte Değişim Talep Et butonuna basmanız yeterli. 
 
- Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.
Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurup kargo firmasından aldığınız takip numarasını girin.
Elime ulaşan ürün siparişimden farklı, nasıl değiştirebilirim?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz.
Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili bilgi almak için ürün detay sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 
Mağaza değişim talebimi onaylamıyor, ne yapabilirim?
Hesabım menüsündeki  Tüm Siparişlerim sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. 
Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 
Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda mağaza en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Mağaza, değişim talebini nasıl yanıtlayabilir?
* Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer.
* Mağaza değişim talebini reddedip sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer ve ürün alıcıya geri gönderilir.
* Mağaza değişim talebine cevap vermemesi durumunda ürünü kargolamasına takiben 3 iş günü + 24 saat sonunda alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürün değişimi yapamıyorsa alıcıya aynı ürünü göndermeyi veya ücret iadesini yapmayı teklif edebilir. Alıcı, ücret iadesini seçerse ürün bedeli alıcının hesabına aktarılır. Ürün iadesini seçerse mağaza, ürünü değişim yapmadan alıcıya geri gönderir.
Alıcı, mağazanın teklifine 3 iş günü + 24 saat içerisinde cevap vermezse değişim iadeye çevrilir ve alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürünü teslim alıp incelemek için zamana ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle değişim talebini yanıtlamak için alıcıdan ek süre isteyebilir. Alıcı, mağazanın ek süre talebini kabul ederse belirtilen süre içerisinde değişim talebi için bekler. Bu süre içinde mağaza talebe cevap vermezse değişim iadeye çevrilir. Alıcı, ek süre talebini reddeder veya cevaplamazsa 3 iş günü + 24 saat sonunda değişim iadeye çevrilir. 
Misafir kullanıcı nasıl ürün değişimi yapar?
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz. 
Değişim talebinizin durumu hakkında e-postayla bilgilendirilirsiniz.  
Onaylanan ürünü değiştirebilir miyim?

Mağazanın onayladığı bir üründe değişiklik yapılamaz. İptal talep edip yeni sipariş verebilirsiniz. 

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?
Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Sipariş İptali

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Mağaza onaylamadan önce tüm siparişi veya siparişinizden çıkarmak istediğiniz ürünü iptal edebilirsiniz. Üyeyseniz Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna basmanız yeterlidir.

Siparişiniz onaylandıktan sonra Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Misafir kullanıcıysanız alışverişe birlikte gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden iptal işleminizi yapabilirsiniz. 
Kargoda görünen siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Satın aldığınız ürün kargoya verilmişse siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanır. 
Mağaza sipariş iptal talebimi reddetti, şimdi ne olacak?

Mağaza, ürünü kargoladıysa siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünleri teslim aldıktan sonra iade sürecini başlatabilirsiniz. Mağazanın ürünü kargolamadığı durumlarda Hesabım sayfasından Canlı Destek’e bağlanıp detaylı bilgi alabilirsiniz.   

Mağaza siparişi iptal etmemi istedi, ne yapabilirim?

Mağaza, siparişi onaylamadıysa ve ürünü gönderemeyecekse iptal işlemini kendisi yapar. Eğer ürünü onayladıysa sizin iptal talebinde bulunmanız gerekir. Siparişi iptal eden mağazaların puanı düşer. 

Mağaza ürünü onayladıktan sonra siparişimi iptal edebilir miyim?
Hesabım sayfanızdaki Tüm Siparişleriniz bölümünden İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz. Mağaza tarafından henüz kargoya verilmeyen ürünler için iptal talebi onaylanır. Mağaza ürünü kargoya verdiyse iptal talebinizi reddedebilir. Bu durumda ürünü iade edebilirsiniz.
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iptal talebinden bulunabilirsiniz. İade Sürecini Gör
Neden siparişimi direkt iptal edemiyorum?

Mağaza, siparişinizi onayladıktan sonra kargoya hazırlar. Siparişinizi iptal etmek istediğinizde mağaza siparişi çoktan kargolamış olabilir. Ürün mağazadan çıktığı için iptal işlemi gerçekleştirilemez. Bu nedenle mağazanın onayladığı siparişler için iptal talebinde bulunabilirsiniz. 

Onaylandı durumundayken siparişi iptal etmek istedim talebim reddedildi. Ne yapabilirim?

Sipariş durumunuz, Onaylandı statüsündeyken mağaza ürünü kargolamış olabileceğinden sipariş iptali reddedilebilir. Bu durumda ürünü teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz.  İade Sürecini Gör

Para iadesi taksitli mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?
Tek çekimli alışverişlerde para iadesi, tek seferde toplam tutar olarak yapılır ve kart limitiniz, iade tutarı kadar açılır. 
Taksitli alışverişlerde de para iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılmasına rağmen banka süreçleri nedeniyle size taksitlendirilerek yansıtılır. 
Sipariş iptal ettiğim halde ürün geldi, ne yapabilirim?

Mağazayla irtibata geçip ürünü geri göndermeniz gerekir. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazaya ulaşabilirsiniz. 

Sipariş iptali nasıl yapılır?
Öncelikle ürünü satın aldığınız mağazanın ürün için onay verip vermediğini kontrol edin. Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. 
 
Ürünün henüz onaylanmadığı durumda;
- Üye olarak alışveriş yaptıysanız, Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. 
- Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden siparişi iptal edebilirsiniz. 
- İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.  
 
Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanması gerekir.
Siparişi iptal ettim. İptal olup olmadığına nereden bakabilirim?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından siparişin durumuna bakabilirsiniz.
Misafir kullanıcıysanız alışveriş yaptıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayarak kontrol edebilirsiniz. 
Siparişi iptal ettiğim halde ürün geldi, ne yapabilirim?

Mağazayla görüşüp ürünü geri göndermeniz gerekiyor. Sipariş ettiğiniz ürün sayfasındaki Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.  

Siparişim iptal oldu ama sipariş bedeli hesabıma yansımadı. Ne yapmalıyım?
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre ücret iadesinin hesabınıza yansıması, ortalama 3 iş günlük bir süreyi bulabiliyor. Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeni ile taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.
Siparişimi iptal ettim, para iadesi ne zaman yapılır?

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına yansıması ortalama 3 iş günü, banka kartlarına yansıması 7 iş günü bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır. Detaylı bilgi için bankanızla görüşebilirsiniz. 

Ödemeyi iptal ettim fakat kredi kartımdan ödenmiş olarak görünüyor. Ne yapabilirim?
Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 3 iş günlük bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebilirsiniz. Sorunun devam etmesi durumunda konuyu bankanızla görüşmeniz gerekir.
İptal ile iadenin farkı nedir?

Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal, mağazanın ürünü henüz göndermediği durumlar için geçerlidir. Mağaza ürünü kargoladıktan sonra artık iptal işlemi yapamazsınız, iade talep edebilirsiniz. 

İptal talebimden vazgeçtim, ne yapmalıyım?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basıp sipariş iptal işleminden vazgeçebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden talebi geri alabilirsiniz. 
İptal talebimin durumunu nasıl takip edeceğim?
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından taleplerinizi görebilirsiniz.  
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden taleplerinizin durumunu takip edebilirsiniz. 
İptal talep ettim, nereden takip edebilirim?

Üyelik hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından tüm taleplerinizi takip edebilirsiniz. 

İptal talep ettim, şimdi ne olacak?

İptal talebinizi ilettikten sonra mağaza , ürün tedarik süresi içerisinde talebinize cevap vermelidir. Bu süre içinde yanıtlanmayan iptal talebi, sistem tarafından otomatik onaylanır. Mağaza henüz siparişi kargoya vermemişse iptal talebinizi onaylar. Siz iptal talep ettiğinizde sipariş kargolanmış ise mağaza iptal talebinizi reddebilir. Bu durumda sipariş size ulaştıktan sonra iade sürecini başlatmanız gerekir.

Cayma Hakkı

Cayma hakkı nasıl kullanılır?

Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini satıcıya (mağazaya) bildirmesi gerekir. Mağaza, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür. vitrinde.net Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli mağazaya aktarılmış olsa bile cayma hakkı gereğince müşteri, ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir. İade Sürecini Gör

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir.  İade Sürecini Gör

Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Mağazaların anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini alıcı öder. İade Sürecini Gör

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?
Müşterinin, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:  
- Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
- Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
- Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
- Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
- Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.) İade Sürecini Gör
Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı, Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, Cayma Hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

Kargo Sorunları

Ürün mağaza tarafından kargoya verilmedi, ne yapabilirim?

Siparişiniz, tedarik süresi içinde kargoya verilmezse ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Hesabım sayfasındaki Destek Sistemi  butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz. 

Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş. Ne yapabilirim?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Kargo adresini değiştirdim fakat daha önceki adrese gönderildi. Ne yapabilirim?
Eğer satın aldığınız ürün farklı bir adrese yönlendirilmişse, ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz. 
Hesabım sayfasından Destek Sistemi butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz
Kargo takibi yapmak istiyorum fakat "Takip numarası bulunamadı" diyor. Ne yapabilirim?
Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz.  
Hesabım sayfasından Destek Sistemi butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden de yardım alabilirsiniz
Ürünüm kargolandı ancak hâlâ bana ulaşmadı. Ne yapabilirim?
Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir. 
Sipariş onay sürecini uzatıp paranızın mağazaya aktarılmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için vitrinde.net üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasına gidin. Ürünün yanındaki Ödemeyi Ek Süre İste butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatın. 
Hesabım sayfasında yer alan Destek Sistemi butonuna basarak müşteri hizmetlerinden de yardım alabilirsiniz.
Ürünün teslimatı gecikti ve mağazaya ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?
Mağaza kargoya vermesine rağmen ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir. 
Siparişin onay sürecini uzatıp paranızın mağazaya aktarılmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için vitrinde.net üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasına gidin. Ürünün yanındaki Ödemeyi Ek Süre İste butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatın. 
Siparişiniz, belirtilen süre içinde kargoya verilmediyse Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

Adres Bilgileri

Kargo Gönderim Süreci

Kargo ücretini kim ödüyor?
Vitrinde.net'de kargo ücreti için 2 seçenek bulunur. Alıcı Öder, Ücretsiz Kargo (mağaza öder) . 
Ürün detay sayfasında fiyatın üstündeki Standart Gönderim alanından kargo ücreti ve şirketi ile gönderim yapılan şehir gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 
Kargo ücreti, her ürün için ayrı ayrı uygulanıyor mu?

Aynı mağazadan tek seferde  alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilir. Ancak farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılamaz. 

Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi birlikte gönderilebilir mi?

Aynı mağazadan satın aldığınız ürünler, tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. Farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmaz. 

"Ücretsiz Kargo" olarak görünüyor. Teslimat adresinin Kıbrıs olması durumunda ücretsiz kargo geçerli midir?

Ücretsiz kargo seçeneği sadece Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir. 

Yurt dışına ürün teslimatı yapılıyor mu?

Vitrinde.net'den satın aldığınız ürünlerin teslimatı sadece Türkiye sınırları içerisine ve KKTC'ye  yapılır.

Ürünlerin erken kargolanması için mağazayla görüşebilir miyim?

Konuyla ilgili olarak ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak talebinizi mağazaya iletebilirsiniz. 

Ürünü başka biri teslim alabilir mi?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir.

İstediğim kargo firmasını kullanabilir miyim?

Kargo firması tercihi mağaza tarafından yapılır. Mağazalar anlaşmalı oldukları kargo firmaları ile ürün gönderir. Ürün detay sayfasında fiyatın üstündeki Teslimat Bilgileri kısmında hangi kargo firması ile gönderileceğini görebilirsiniz. 

Sepetimdeki ürünleri farklı adreslere gönderebilir miyim?

Sepetinizdeki ürünleri tek sipariş olarak bir adrese gönderebilirsiniz. Dilerseniz sepetinizi bölüp birden fazla sipariş verebilir, siparişler için farklı teslimat adresleri girebilirsiniz.    

Sipariş ettiğim ürünün kargo süresi ne kadardır?
Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 2 iş günüdür. Ancak posta yoluyla yapılan gönderimlerde bu süre 7 ila 10 gün sürebilir. 
Mağazanın ürünü kargoya verdikten sonra sisteme girdiği gönderi bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numarasına gönderilir. Ürün kargolandıktan sonraki 3 iş günü sonunda halen size ulaşmadıysa Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Ek Süre İste butonuna basarak sipariş sürecinizi dondurabilirsiniz. Konuyla ilgili kargo firması ve mağaza ile görüşmeniz gerekir. Tüm Siparişleriniz sayfasındaki veya ürün detaydaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajını mağazaya iletebilirsin. Kargoyla ilgili bir sorun yaşanıyorsa mağaza, kargo şirketi ile görüşerek sorunu çözebilir.
Durum tespit tutanağı nedir?

Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

Durum tespit tutanağı ne işe yarar?

Durum tespit tutanağı,nünün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

Hasar tespit tutanağı nedir?

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Hangi durumlarda hasar tespit tutanağı tutulmalı?

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.

Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?
Vitrinde.net'de satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle; 
- Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. 
- Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.  
- Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır. 
- Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.  
- Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazaya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.  
- Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.
Kargo teslim belgesi nedir?

Kargo teslim edilirken alıcının imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır, maliye onaylı yasal bir belgedir. 

İade/değişim kargo ücreti kim tarafından karşılanır?
Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti mağazaya aittir. İade/değişim talebinde bulunurken kargo ücretleri alıcıya aittir.
Geçerli kargo adresini nasıl değiştirebilirim?
Mağaza siparişinizi onaylayana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasını açın. Değiştirmek istediğiniz siparişin alt kısmında Mağaza Soru Sor kısmından mağaza ile iletişime geçiniz .
Eğer siparişiniz onaylandıysa mağaza ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.
Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

Kargo Takibi

Ürün ne zaman gönderilir?

Ürün detay sayfasında ve size gönderilen sipariş e-postalarında mağazanın ürünü en geç hangi tarihte kargoya vereceği belirtilir. vitrinde.net’de ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği süre içinde siparişi kargoya verir ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından da siparişin durumunu takip edebilirsiniz.

Kargo ne zaman elime ulaşır?

Mağaza, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfanızdan veya size gönderilen sipariş kargoya verildi konulu e-postadan kargo takip numarasına ulaşabilirsiniz. 

Kargoda olan siparişimin yerini nasıl öğrenebilirim?
Mağaza ürünü kargoya verdikten sonra gönderi bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. 
Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip butonuna basarak veya kargo takip numarasının linkini tıklayarak siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Kargo Takip butonun üstündeki takip numarası ile kargo şirketinin internet sitesinden de siparişinizi izleyebilirsiniz. 
Mağazanın ürünü gönderip göndermediğini nasıl görebilirim?
Mağazanın ürünü kargoya verdikten sonra sisteme girdiği gönderi bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numarasına gönderilir.
Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından ürünün yanındaki Kargo Frma Adının üzerine basarak veya kargo takip numarası ile siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Kargo Takip butonun üstündeki takip numarası ile kargo şirketinin internet sitesinden de siparişinizi izleyebilirsiniz.
Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?
Mağaza siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size gönderilen e-postadan veya Hesabım menüsündeki Tüm Siparişleriniz sayfasından Kargo Takip butonuna basarak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Sipariş detayındaki Ek Süre İste butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatabilirsiniz. 
 Ürün detay ve Tüm Siparişleriniz sayfalarında yer alan Mağazaya Soru Sor butonundan mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Mağazaya ulaşamıyorsanız vitrinde.net'e üye girişi yapıp Hesabım sayfanızdan Destek Sistemi üzerinden destek alabilirsiniz

Kampanyalar

Vitrinde.net kampanyalarından nasıl haberdar olurum?

Vitrinde.net'de yeni başlayan kampanyalar,anasayfada Kampanyalar başlığının altında listelendiği gibi ürün listeme sayfalarında ürün listelerinin üst kısmındaki  Kampanyalı Ürünler sekmesi seçildiği taktirde o kategorideki kampanyalar listelenmektedir. Eğer takip ettiğiniz bir ürün/marka/kategori/mağaza kampanya oluşturur e-posta ile bildirim gönderilir .Üye girişi yapıldığı zaman sayfanın üst kısmında kampanya bildirimi görülmektedir.

Kampanyalara katılmak için üye olmak zorunda mıyım?

Vitrinde.net kampanyalarından herkes faydalanabilir.